Kategorija: Sport i rekreacija

Ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske u dizanju utega za seniore održano je u Domu sportova u Zagrebu, a u organizaciji DK "Metalac". Nakon dvodnevnih borbi s protivnicima i kilogramima stižu nam lijepe vijesti iz Zagreba.

Odličja su se osvajala u sve tri dizačke discipline i naši mladi natjecatelji donose u Vukovar 17 seniorskih odličja i to 9 zlata, 5 srebra i 3 bronce.

SRĐANU MRĐENOVU u kategoriji do 61 kg. pripala su 3 zlata, a ostvario je rezultate u trzaju 75 kg., izbačaju 100 kg. i biatlonu 175 kg.

3 zlata je osvojio NIKOLA TODOROVIĆ do 73 kg. sa 110+137=247 kg., a 3 zlata su pripala i mladoj TANJI TURUKALO u kategoriji do 76 kg., sa ostvarenih 72+90=162 kg., 3 srebra je osvojio KRISTIJANU BERTRANU u kategoriji +109 kg. sa 120+160=280 kg., a 2 srebra i 1 broncu osvojila je NATAŠA DERMIČEK do 59 kg. sa 61+79=140 kg., a DAVID TODOROVIĆ do 81 kg., sa 105+126=231 kg. osvojio je 2 bronce.

Na ovom državnom prvenstvu za seniore postavljali su se i novi državni rekordi za sve uzraste natjecatelja i tu je svoje mjesto pronašla čestranestogodišnja TANJA TURUKALO, kojoj nije bilo dovoljno okititi se titulom seniorske prvakinje Hrvatske, nego je tijekom natjecanja 14 puta pomicala granice državnih rekorda i to 5 puta za uzrast U15, 5 puta za uzrast U17 i 4 puta za uzrast U20.

Odličnim nastupima na ovom i prethodnim natjecanjima, Tanja je izborila mjesto u sastavu Reprezentacije Hrvatske za nastup na Prvenstvu Europe za uzrast U15 koje će se početkom srpnja održati u Moldaviji.

Čestitamo svima na uspješnom nastupu u Zagrebu!