U dobrom raspoloženju, sunčanom vremenu, umjerenom "mit" vjetru i srednjem vodostaju Dunava ( u blagom porastu), u godini jubileja proslave 100 godina postojanja Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar protekla je "9 regata sv. Filipa i Jakova i "3. regata VKMF-a", na kojoj je sudjelovalo 371 veslač(ica) i na kojoj su naši veslači zauzeli tri prva, dva druga, dva treća, jedno peto, jedno šesto i jedno sedmo mjesto.
Kombinirana posada Vukovara i Iktusa u disciplini četverca bez kormilara za juniore A , potvrdila je da je najbolja posada u državi i s pravom reprezentativna za nastup na "Prvenstvu Evrope".Posada je veslala u sastavu M.Brandt, L.Kolar (Vukovar), K.Landeka,O.Kandrač (Iktus). Uvjerljivom prednosti više od dvije dužine čamca ispred veslača Jaruna osvojili su prvo mjesto, zlatnu medalju i pehar.
Utrka četverca bez kormilara za juniora A je "MEMORIJALNA UTRKA HRVATSKIH BRANITELJA HVKV-a", jer je većina poginulih članova u obrani Vukovara i Republike Hrvatske veslala upravo tu disciplinu.
Nastupale su dvije posade osmeraca studentica, te su zauzele prvo i treće mjesto.
Studenti su u napetoj utrci i odličnom finišu doveslali do trećeg mjesta.
Pregled rezultata HVKV-a:
4x+GIG KM- Nikola kekz,Luka benaković,Stjepan Miličić,Dominik Marelja i korm. Luka Suman - prvo mjesto;
4x KM - Domagoj Džalto,Luka Namačinski,Petar Dinješ,Jan Szabo - peto mjesto;
1xJMB - Luka Knežević - šesto mjesto;
- Nebojša Ivičić
2xJMB - Fabijan Abjanović, Hrvoje Car - treće mjesto;
2-JMB - Harald Brandt, Kristijan matej Ivanković - prvo mjesto;
4-JMB - Karlo Sedlar, Branimir marinović, Mihovil Vrančić, Hrvoje Džalto - sedmo mjesto;
1xJMA - Nikola Dinješ - treće mjesto;
4-JMA - Mato Brandt, Luka Kolar (Vukovar) Kristija Landeka, Oliver Kandrač (Iktus) - prvo mjesto;
4x+GIG KM - Mihael Kolar, Borna Kovačev, Marin Miletić, Petar Tomičić, Marijan Barenjek - drugo mjesto;